Koronavirüs (Covid19) Hakkında Duyuru

Değerli Misafirlerimiz ve İş Ortaklarımız,

Dünyadaki tüm ülkeler gibi biz de Korona virüsü (COVID-19) ile ilgili haberleri ve güncellemeleri yakından takip ediyor, konuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğine büyük bir özen ve sorumlulukla önem veriyoruz.

Sürecin başlangıcından bu yana Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yerel otoriteler ve turizm meslek örgütleri ile işbirliği ve bilgi paylaşımı içindeyiz. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bilgilendirmeler ve talimatlara uygun davranmaya özen gösteriyoruz. Öncelikle bilmenizi isteriz ki şimdiye kadar otellerimizde onaylanmış herhangi bir vaka, hasta misafir veya personel bulunmamaktadır.
10 Nisan 2020 tarihinde otelimize misafir kabulünü durdurmuş bulunuyoruz. Bu süreç içerisinde açık ve kapalı alanlarda dezenfeksiyon işlemleri devam ederken, personellerimiz için de eğitim ve bilgilendirme yapıyor olacağız.

Grand Altuntaş Hotel ’de konaklamanızın mümkün olan en yüksek konfor ve güvenlikte olmasını sağlamak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bu bağlamda, temizlik ve hijyen standartlarımızı daha da yükselttik.

Aldığımız Önlemler Nelerdir?

  • Kapalı alanlar ve açık alanlarda, temas edilen ve edilmeyen tüm yüzeyler, periyodik yüzey temizleyicileri ile temizlendikten sonra klor bazlı dezenfektanlar ve ayrıca medikal düzeydeki kimyasallarla dezenfekte edilmektedir.
  • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, virüs ve bakteriler üzerinde etkili olduğu kanıtlanmış ve insan sağlığına zararlı olmayan bu ürünleri, ince spreyleme yöntemiyle (ULV) uyguluyoruz. Bu aerosol spreyleme uygulaması, misafir odalarımızda ve tüm ortak alanlarda havada asılı duran ve yüzeylere yapışan mikroorganizmaların ve virüslerin yok edilmesini sağlıyor.
  • Bulaşıcı hastalıklar, hastalıkların önleyici tedbirleri ile genel ve kişisel hijyen kurallarına uyma konusunda da eksiksiz bilgi sağlamak için düzenli olarak personelimize eğitim vermektedir. Bu eğitim programları Koronavirüs salgınını ülkemizde görülmesinden sonra sıklaşmış ve içeriği Koronavirüsle mücadeleye odaklanmıştır.
  • Alkol bazlı el dezenfektanlarının sayısı otellerimiz genelinde arttırılmış olup, bu dezenfektanlar tüm restoran girişlerine ve tüm tuvaletlerde düzenli olarak kontrol edilmek ve yenilenmektedir. Bunların tedarik ve dağıtım sürecine özel ilgi gösterilmektedir. Ayrıca personellerimize de düzenli olarak el dezenfektanları sağlanmakta ve kullanmaları teşvik edilmektedir.
  • Ortak alanlar ve misafir tuvaletleri, hava temizliğinde kullanılan ozon cihazları ile dezenfekte edilmektedir.
  • Lobi, restoran, bar, havuz, fitness merkezi ve otelde yer alan tüm genel tuvaletlerine özel dikkat göstererek, halka açık alanların temizliğini sistematik olarak sağlanmaktadır.
  • Misafir odalarındaki tüm tekstil ürünleri 60-90 derece sıcaklık ile yıkanmış, bunlara uygun medikal düzeyde dezenfektanlarla temizlenmektedir.
  • Asansör düğmeleri, kapı kolları, merdiven korkulukları, resepsiyon masaları ve ekipmanları, odalarda bulunan televizyon ve telefonlar, medikal düzeyde dezenfektanlar ile temizlenmeye devam edilmektedir.
  • Mini kulüpteki tüm yüzeyler ve oyuncaklar, günlük olarak temizlenerek dezenfekte edilir. Hava temizliği için kullanılan ozon cihazları, bu bölgelerde daha yüksek dönüşüm ile çalıştırılmaktadır.

Bu zor zamanlarda, misafirlerimizin konforu ve sağlığını en üst seviyede tutmak için alınan tüm önlemler ve uygulamalar hakkında misafirlerimize kapsamlı bilgi verilmesi gerektiğine inanıyor, buna önem veriyoruz.

Yeniden misafir kabulüne başladığımızda sizlere tamamen güven verecek ve risk unsurlarını yok etmiş şekilde hazır olacağız. Temennimiz, mümkün olan en kısa sürede bu salgının dünya çapında kontrol altına alınmasıdır.

Bu sorunun üstesinden hep birlikte geleceğimize içtenlikle inanıyoruz.

Merak ettiğiniz her konuda bize ulaşabilir, sorularınızı yönetebilirsiniz.

info@grandaltuntas.com

+90 382 212 08 08