fbpx

Koronavirüs (Covid19) Hakkında Duyuru

Değerli Misafirlerimiz ve İş Ortaklarımız,

15 Haziran 2020 tarihinden itibaren otelimizde Restaurant ve Konaklama hizmetine başlamış bulunmaktayız.
diğer alanlar ise 1 Temmuz 2020 tarihinde hizmet vermeye başlayacaktır.

Dünyadaki tüm ülkeler gibi biz de Korona virüsü (COVID-19) ile ilgili haberleri ve güncellemeleri yakından takip ediyor, konuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğine büyük bir özen ve sorumlulukla önem veriyoruz.

Sürecin başlangıcından bu yana Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yerel otoriteler ve turizm meslek örgütleri ile işbirliği ve bilgi paylaşımı içindeyiz. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bilgilendirmeler ve talimatlara uygun davranmaya özen gösteriyoruz. Öncelikle bilmenizi isteriz ki şimdiye kadar otellerimizde onaylanmış herhangi bir vaka, hasta misafir veya personel bulunmamaktadır.

Grand Altuntaş Hotel ’de konaklamanızın mümkün olan en yüksek konfor ve güvenlikte olmasını sağlamak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bu bağlamda, temizlik ve hijyen standartlarımızı daha da yükselttik.

Misafirlerimizin otelimize girişinden, otel içinde sağlıklı bir şekilde ağırlanması ve ayrılışına dek geçen konaklama sürecinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmış genelgeler doğrultusunda tüm hijyen ve kontrol koşulları sağlanmaktadır.

Aldığımız Önlemler Nelerdir?

 • Otelimizin tüm alanları, sosyal ve fiziksel mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir.

 • Otel genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafeye ilişkin görsel bilgilendirme yapıldı.

 • Otel içerisinde uygun yerlere alkol bazlı el antiseptiği konuldu.

 • Misafir kabulünde COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin yazılı bilgilendirme yapılır.

 • Otele girişte, temassız ısı ölçer ile misafirlerimizin sağlık kontrolleri yapılmakta olup; yine beyana dayalı aile sağlık ve seyahat bilgileri filyasyon takibi bakımından kayıt altına alınmaktadır. Gerekli görülmesi halinde; ilgili Devlet Kurumları ile, bu bilgiler paylaşılmaktadır.

 • Bavullar, çantalar ve benzeri eşyalar, bu konuda gerekli eğitimleri almış ilgili personel tarafından dezenfekte edilir. Misafirlerin talep etmesi durumunda hijyen kurallarına uygun ve koruyucu önlemler alınarak bagaj hizmeti verilir.
 • Resepsiyona cam paneller yapıldı ve temassız ödeme yapmaları için imkanlar sunuldu.  Maske , eldiven vs. koruyucu ürünleri olmayanlar resepsiyondan talep edebilir.
 • Otel girişi, asansör önleri , restaurant, spa/havuz ve personel yemekhane vs. girişlerine dezenfektan cihazları konuldu.
 • Misafirlerimize hijyenik bir tatil sunumu amacıyla, kalış gününe göre günlük yüz maskesi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Otele girişte, yiyecek ve dinlenme alanlarında, maske kullanımı zorunludur.
 • Misafirlerimizin konaklamaları boyunca; herhangi bir sağlık sorunlarına ilişkin, olası şüpheli durumlar da, 00 numaralı iç hizmet hatlarımızdan 24 saat destek verilmektedir. Doktor talep edildiğinde , resepsiyon görevlimiz ,otelimizin anlaşmalı doktoru ile iletişime geçecektir.
 • Olası Covid-19 belirtileri gösteren kişiler tespit edildiğinde resepsiyon görevlilerimiz Sağlık Bakanlığı’nın Alo 184 hattı aranarak ilgili kurumdan destek talep etmeleri ve durumu takip ederek kayıt altına almaları konusunda bilgilendirildi. Ayrıca virüs şüphesi olan durumlarda uyulması gereken hijyen kuralları ve alınması geren tedbirler konusunda gerekli eğitim ve önlemler alındı.
 • Havuz genelgede belirtilen mesafe kurallarına uygun , kişi kabul edilir. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından periyodik olarak havuz suyundan numuneler alınarak incelemeye gönderilir. Ayrıca otel personelimiz tarafından havuz suyundaki klor seviyesi 1,3 ppm seviyesinde tutulup, periyodik ölçümler yapılır.
 • Tesisimizde kimyasal ürünler ve gıda hijyeni konusunda uluslararası geçerliği olan Eczacıbaşı ile çalışılmaktadır. Firma yetkilileri tarafından, tüm çalışanlarımıza düzenli olarak detaylı eğitimler verilmektedir. Bu sayede temizlik esnasında, uygun dozda ve gerekli kimyasalın kullanılması sağlanmaktadır. Her alan için uygun temizlik malzemesi ve farklı ekipman ile temizlik işlemi yapılmaktadır.
 • Genel alanlar, WC’ler , devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, trabzanlar, asansör ve butonları, lavobalar, bataryalar, pisuvar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük önem gösterilmekte; su ve detarjanla temizlik yapıldıktan sonra ULV cihazı ile dezenfekte edilmektedir.
 • Oda kapasite kullanımları titizlikle takip edilerek; seyrek aralıklarla yerleşim sağlanmakta ve çıkışları yapılan odalara tüm temizlik işleri yapıldıktan sonra dezenfekte edilip, bir süre odaya yeni misafir alınmamaktadır.
 • Oda temizlik hizmetlerinde odaya özgü tek kullanımlık hijyenik eldiven, bezler ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış özel dezenfektasyon kimyasalları kullanılmaktadır.
 • Otelimizin tüm kapalı alanları, düzenli mekanik havalandırma ile taze havaya sahip olup; merkezi klimalarımızın, dezenfektasyon işlemi yapılmaktadır.
 • Otelimizde “Temassız Açık Büfe” özel korunaklı cam paneller içinde hizmete sunulmakta olup; self servise izin verilmeyerek: Tüm Yiyecek ve İçecek Alanlarında, ürünlerimiz bu bölgelerde koruyucu önlemlerini alarak görevli olan personellerimiz tarafından servis edilmektedir.
 • Ana Restaurant ve  Kafelerimizde; masa üstündeki açık ve dökme sarf ürünleri kaldırılmış olup; kişiye özgü tek kullanımlık baharat takımı ve servis malzemesi sunulmaktadır. Tüm masalarımız hijyenik özel solüsyon ile dezenfekte edilerek, yeniden servise hazırlanmaktadır. Yiyecek Alanlarında, misafirlerimizin maske kullanımı zorunludur.
 • Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgah ve saklama alanlarının temizliği ve hijyeni düzenli olarak yapılır.
 • Otel içerisinde kuaför ve berber randevulu , sosyal mesafe kuralları gözetilerek ve koruyucu önlem alarak hijyen kurallarına uygun çalışır. İşlemlerde kullanılan aletler sık sık dezenfekte edilir.
 • Otel içerisinde acil durumlarda izolasyon alanı belirlenmiş olup, kullanımı ve tahliyesi sonrası kurallar ile ilgili eğitimi personele verildi.
 • Otelimizde çalışan tüm personelimiz; kişisel sağlık kontrolleri yapılmakta ,  ateş ölçümleri yapılıp kayıt altında tutulmaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personellerimize, otele gelmemeleri konusunda talimat verilmiştir.
 • Personellerimiz, otele girişte temassız ısı ölçer kontrolüyle girmektedir. Personelimiz, günlük işyeri hekimine, isteğe bağlı olarak muayene olabilmekte; kişisel sağlık bilgisi, departmanı ve ilgili birimlerimiz tarafından eşgüdümlü olarak kontrol edilmektedir.
 • Personel üniformaları ve günlük kıyafetleri ayrı tutulur. Kullandıkları araç gereçler sık sık dezenfekte edilir.
 • Tüm çalışanlarımıza maksimum yarım saatte bir el yıkama zorunluluğu getirilmiştir. Tüm personelimiz; görevlerinin gerektirdiği duruma uygun korunma ekipmanı ( maske, siperlik, eldiven v.b.) ile hizmet sunmaktadır.
 • Personel taşıma servislerimiz, fiziksel mesafe koşulları tam sağlanmış olarak hizmet vermekte ve her kullanım sonrası hemen dezenfekte edilmektedir. Servis araçlarının özellikle sık temas edilen yüzeyleri başta olmak üzere dezenfeksiyon ve temizliği sık aralıklarla yapılıp, alkol bazlı el antiseptiği ve maske bulundurulur.
 • Personel lojman ve yemek bölgelerinin tüm alanları fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmiş ve bu alanlarda günlük dezenfektasyon yapılmaktadır. Personel giyinme alanları da dahil olmak üzere, dezenfekte malzemeleri her alana konumlandırılarak, bu ürünlerimize ulaşım kolaylaştırılmıştır.
 • Dışarıdan hizmet aldığımız tüm tedarikçi firmaların temsilcileri, otel girişinde temassız ısı ölçer ile kontrol edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca, kendilerine koruyucu ekipman (maske, eldiven v.b.) sağlanmaktadır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığının Covid-19 hakkında çıkarmış olduğu genelgelere göre: Otel içerisinde bulunan; Oyun Salonları, Çocuk Kulübü, bu süreçte maalesef hizmet veremeyecektir. Ancak, ileride yayınlanacak genelgeler doğrultusunda, yeniden hizmete açılacağı düşünülmektedir.

SPA bölümümüze üyelikleri bulunmayan misafirlerimizi kabul edememekteyiz.

Merak ettiğiniz her konuda bize ulaşabilir, sorularınızı yönetebilirsiniz.

info@grandaltuntas.com

+90 382 212 08 08